Wydajne tworzenie strony internetowej opartej o szablon graficzny

Zdecydowałeś się na zbudowanie witryny o szablon? W takim razie powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pomogą uchronić przed katastrofą w sieci.

Ta z kolei często ma miejsce, gdy kupujemy piękny szablon, a potem nieudolnie zmieniamy w nim poszczególne elementy, grafiki oraz treści na takie, które nie są dobrze dopasowane do wizji twórcy szablonu. Dlatego, aby uniknąć porażki, ważne jest stosowanie się do trzech podstawowych zasad.

 

Wybierz odpowiedniej jakości szablon

Po pierwsze, szablon powinien być dostosowany do wybranego CMSa. Ale to nie wszystko - należy pamiętać również o tym, aby wybrany szablon był dobrej jakości, aktualizowany oraz polecany przez społeczność. W przeciwnym razie, możemy otrzymać coś, czego nie będziemy w stanie sensownie i skutecznie modyfikować. Dlatego, zanim zdecydujemy się na ostateczny wybór, warto zapoznać się z dokumentacją oraz znaleźć szablon bazujący na kreatorze lub frameworku, który znamy. Należy także zwrócić uwagę na liczbę gotowych elementów w szablonie - im więcej, tym większe mamy możliwości modyfikacji strony zgodnie z naszymi potrzebami. 

stephen-phillips-hostreviews-co-uk-sSPzmL7fpWc-unsplash 

Dobierz szablon do tematu

Szukając szablonu, kluczowe jest także dobranie go do tematyki strony, stylu, kolorystyki, a także materiałów, które posiadamy. Zwróć uwagę na to, jakie zdjęcia i treści posiadasz, i znajdź szablon z możliwie podobną zawartością. Aby końcowa strona dobrze wyglądała, bardzo ważne jest dopasowanie zarówno grafik, jak i contentu do wyglądu szablonu. 

 

Modyfikuj z umiarem 

Projekt graficzny - również ten w szablonie - jest zawsze spójną całością. Często usuwając jeden element możemy zepsuć całą koncepcję. Dlatego dokonując jakichkolwiek modyfikacji, róbmy to rozważnie. Jeśli dokonamy zbyt dużych zmian, nie konsultując ich z grafikiem, możemy całkiem zepsuć wygląd strony. 

Przykładowo: jeżeli w szablonie wykorzystywane są zdjęcia z białym tłem (np. wyszparowane meble albo rendery 3D), a my w ich miejsce wrzucimy zdjęcia z tłem, to całkiem prawdopodobne jest, że grafika nie będzie wyglądać dobrze. Idąc dalej tym tokiem, jeśli nie dysponujesz zdjęciami wysokiej jakości, to poszukaj szablonu, który nie będzie wymagał epatowania zdjęciami. To samo tyczy się samej zawartości i contentu - jeżeli posiadasz dużo treści, to wybierz szablon, który jest do tego dostosowany. 

 

Szukając szablonu do zbudowania strony internetowej, zawsze miej na uwadze powyższe zasady. Takie kompleksowe podejście pozwoli Ci stworzyć stosunkowo ładną i dobrą stronę przy jednoczesnej optymalizacji kosztów przygotowania strony (strony szablonowe są zazwyczaj tańsze od stron opartych o projekty dedykowane).
 

Masz pomysł na stronę internetową? Napisz do nas i umów się na niezobowiązującą rozmowę. Pomożemy Ci wybrać i stworzyć skuteczne rozwiązanie, które pomoże Ci w realizacji Twoich celów biznesowych. 

 

 

 

Newsletter

Zero spamu - tylko wartościowe treści!:

.
Udostępnij: